fbpx

5
Paź

Październik pod znakiem czystej energii!

Z roku na rok rośnie zapotrzebowanie na energię a współczesny człowiek nie wyobraża sobie życia bez prądu. Energia dominuje nie tylko przemysł, ale i nasze życie codzienne. Jednocześnie kurczą się zasoby paliw kopalnianych a korzystanie z nich nie pozostaje bez wpływu na środowisko naturalne. Dodatkowo, ich wydobycie łączy się z ogromnymi kosztami.

Szeroko pojętej tematyce energii ze źródeł odnawialnych będą poświęcone Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej RE-energy, które są kontynuacją wieloletniej tradycji targów OZE w Warszawskim Centrum EXPO XXI. Targi odbędą się w dniach 11-13 października 2018 roku. Warszawa po raz kolejny będzie miejscem spotkania branży OZE z Polski i nie tylko.

Ideą każdych targów jest prezentacja oferty wystawców konkretnej i ściśle określonej grupie docelowej. Koncepcja RE-energy odbiega jednak od tradycyjnego pojęcia targów i stawia sobie dość wysoko poprzeczkę. RE-energy to z jednej strony międzynarodowa platforma spotkań ekspertów z branży odnawialnych źródeł energii, którzy pokażą potencjał oraz możliwości rozwoju tego rynku w naszym kraju i poza jego granicami. Z drugiej strony organizatorzy targów zadbali o rozbudowaną część merytoryczną, skłaniającą do dyskusji i poszukiwania innowacyjnych rozwiązań. Trzy dni targowe to dni wypełnione konferencjami również tymi o zasięgu międzynarodowym, podczas których omawiane będą istotne dla rynku OZE tematy. Organizatorzy chcą wyjść na przeciw zapotrzebowaniu osób prywatnych. 11 i 12 października będą dniami biznesowymi natomiast 13 października będzie dniem otwartym.

„Idea powstała po wielu konsultacjach z branżą OZE i wspólnie doszliśmy do wniosku, ze warto poszerzyć grupy docelowe targów i otworzyć się również na osoby prywatne zainteresowane inwestycją w OZE. Były również sygnały z branży, że wielu instalatorów z racji obowiązków służbowych nie zawsze ma czas, aby w tygodniu wybrać się na targi a sobota to dzień, w którym można połączyć przyjemne z pożytecznym” mówi reprezentant Organizatora RE-energy.

Targi RE-energy mają za zadanie pokazać, że wytwarzanie, dystrybucja i konsumpcja energii odnawialnej są proste, a w efekcie opłacalne.

 

Wielu z wystawców zaplanowało interesujące prezentacje, a także nowości ofertowe, z których część będzie mieć swoją premierę właśnie podczas Targów RE-energy.

 

Na szczególną uwagę zasługuje bogaty program merytoryczny – specjalistyczne konferencje, kongresy i fora branżowe, umożliwiające wymianę wiedzy, a także zachęcające do dyskusji na aktualne tematy dla sektora OZE.

Loading...