fbpx

Konferencja „Czysta energia, czyste powietrze w mieście”

Konferencja „Czysta energia, czyste powietrze w mieście”


11.09.2019, 13:00 – 16:30

Organizatorzy

Główni Patroni Medialni

Patroni medialni

 

 

CEL

GRUPY DOCELOWE

ROGRAM

Głównym celem spotkania jest odpowiedź na pytanie:

Jak dodać miastu zielonej energii i zmniejszyć smog?Podczas wydarzenia uczestnicy poznają przykłady dobrych praktyk z Polski i zagranicy związanych z wykorzystaniem OZE w przestrzeni miejskiej w celu wsparcia i odciążenia miejskiej sieci energetycznej, a w konsekwencji – zadbania również o jakość powietrza.
Do udziału w konferencji zapraszamy wszystkich sympatyków OZE i czystego powietrza. Wydarzenie skierowane jest do przedstawicieli: administracji centralnej i lokalnej, organów naczelnych i centralnych, jednostek podległych, klastrów energii, dostawców rozwiązań technologicznych (w tym m.in. odnawialnych źródeł energii, magazynów energii, mebli miejskich wykorzystujących OZE), instalatorów, projektantów instalacji i architektów, wykonawców, projektantów przestrzeni miejskiej, zarządców budynków użyteczności publicznej, zarządców galerii handlowych, zarządców wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych, firm zajmujących się finansowaniem inwestycji, firm doradczych, kancelarii prawnych.

Grupy docelowe Do udziału w konferencji zapraszamy wszystkich sympatyków OZE i czystego powietrza. Wydarzenie skierowane jest do przedstawicieli: administracji centralnej i lokalnej, organów naczelnych i centralnych, jednostek podległych, klastrów energii, dostawców rozwiązań technologicznych (w tym m.in. odnawialnych źródeł energii, magazynów energii, mebli miejskich wykorzystujących OZE), instalatorów, projektantów instalacji i architektów, wykonawców, projektantów przestrzeni miejskiej, zarządców budynków użyteczności publicznej, zarządców galerii handlowych, zarządców wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych, firm zajmujących się finansowaniem inwestycji, firm doradczych, kancelarii prawnych.

13:00 –13:05

Otwarcie konferencji

13:05 – 13:45
Sesja I: OZE w mieście – bezpieczeństwo energetyczne, czystość powietrza, aspekty prawne, źródła finansowania
• Piotr Siergiej, Rzecznik Polskiego Alarmu Smogowego i aktywista Warszawy Bez Smogu: Smog w mieście – czy możemy z nim wygrać? (20 min)
• Przemysław Kałek, Radca Prawny, Partner, Kancelaria Radzikowski, Szubielska i Wspólnicy sp.k.: Instalacje OZE w miejskiej sieci energetycznej – korzyści oraz ułatwienia prawne i podatkowe (20 min)

13:50 – 14:50
Sesja II: Dobre praktyki wdrażania OZE w przestrzeni miejskiej
• Przedstawiciel Polskiego Towarzystwa Fotowoltaiki (20 min)
• Marcin Mizgalski (20 min)
• Daniel Raczkiewicz, IEN Energy: Czysta energia, czyste powietrze w mieście na przykładzie praktycznych wdrożeń w klastrze energii Michałowo (20 min)

14:50 – 15:50
Sesja III: Rozwiązania pozwalające na zmniejszenie smogu w mieście
• Arkadiusz Dąbrowski prezes Spółki real GREEN; Prezes Arkadiusz Dąbrowski pokaże system budowy domów jednorodzinnych bezkominowych. Domy które nie emitują w każdym etapie budowy i użytkowania gazów cieplarnianych i stanowiące jednocześnie azyl i ochronę przed smogiem już istniejącym tak by jego mieszkańcy mogli regenerować siły w czystej atmosferze (20 min)
• Adam Zalewski, Griffin Energy: Magazyny energii w przestrzeni miejskiej (20 min)

15:50 – 16:30
Sesja IV: Panel dyskusyjny – Korzyści dla miasta i mieszkańców z wdrożenia OZE

Zarejestruj się!

Loading...