3 elementy stylu industrialnego we wnętrzach, na które warto zwrócić uwagę

3 elementy stylu industrialnego we wnętrzach, na które warto zwrócić uwagę

Przywodzi na myśl wnętrza fabryk i magazynów – czy może stać się pomysłem na urządzenie salonu lub kuchni? Liczne aranżacje reprezentowane przez styl industrialny dowodzą, że tak! Oto 3 istotne elementy, na jakie warto zwrócić uwagę, chcąc wprowadzić go do wnętrza swojego mieszkania.

Metalowe meble

Jednym z głównych elementów, jakie wpisane są w styl industrialny, są metalowe akcenty. Chcąc zaaranżować przestrzeń w tym stylu mamy dużą dowolność w ich wykorzystaniu – od nas samych zależy, czy postawimy na jedną lub dwie solidne, wykonane z metalu szafy, które pomalujemy na kontrastujące z otoczeniem kolory, czy też metalowe meble zyska cała nasza kuchnia. Możliwości są niemal nieograniczone, a zachowanie odpowiednich proporcji kluczowe, jeśli chcemy zaaranżować odpowiednio wyważone, harmonijne wnętrze, któremu nie brak będzie charakteru. Metalowe meble lub konstrukcje wykorzystujące wykonane z tego materiału elementy znajdziemy na rynku w różnych wariantach i kolorystyce.

W świetle lamp

Kolejnym aspektem, jaki warto wziąć pod lupę, wybierając styl industrialny i aranżując zgodnie z jego zasadami wnętrze, jest j oświetlenie. Element ten pełni kilka znaczących funkcji – pozwala podzielić przestrzeń na strefy, oświetla ją, a także może stanowić formę ciekawej dekoracji. Wiszące na długich kablach żarówki czy nawet kontrastujące z kolorem ściany okablowanie, które tworzy na jej powierzchni geometryczny wzór to tylko niektóre z pomysłów, jakimi warto się zainspirować. Równie ciekawą alternatywę mogą stanowić betonowe lub metalowe lampy bądź kinkiety, których zabezpieczone metalowymi kratami żarówki przywodzą na myśl styl tych wykorzystywanych np. w warsztatach samochodowych.

Dodatki i ozdoby? Tak, ale…

Styl industrialny bywa surowy, jednak nie oznacza to, że pozbawiony jest dekoracji. Chcąc nieco przełamać jego surowy charakter, zapomnijmy jednak o puszystych pledach i obrazach prezentujących pastelowe kompozycje. Tu, jeśli chodzi o dekoracje, pierwsze skrzypce gra funkcjonalność. W tym celu wykorzystajmy np. metalowe meble czy dekoracje. Jeśli zależy nam na aranżacji ścian, dobrym pomysłem będzie nawiązanie do stylu danych fabryk lub warsztatów – w industrialnej przestrzeni ozdobą mogą być ułożone z rur dekoracje, odnowiona drabina, która posłuży nam za wieszak, a nawet rower, który ulokujemy na ścianie za pomocą solidnych wsporników. Odrobina kreatywności pozwoli nam stworzyć wymarzone wnętrze.

Tych kilka wskazówek może stać się inspiracją w momencie, gdy chcemy zaaranżować salon lub kuchnię. Styl industrialny sprawdza się jednak również w obiektach użyteczności publicznej – barach, restauracjach czy galeriach handlowych.

CATEGORIES
Share This

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (0 )