Czy pielęgnacja kamienia jest trudna?

Czy pielęgnacja kamienia jest trudna?

Kamień, granit czy marmur to jedne z najpopularniejszych materiałów wykończeniowych. Z powodzeniem można je stosować na zewnątrz budynków, jak również w konkretnych pomieszczeniach wewnątrz domu. Schody, fasady, blaty kuchenne – to tylko niektóre z możliwych zastosowań tego materiału. Aby jednak prezentował się on idealnie i służył nam przez długie lata, warto zwrócić szczególną uwagę na jego czyszczenie oraz konserwację. Dlaczego? Są to jedne z podstawowych czynników wpływających na estetykę oraz trwałość kamienia oraz marmuru.

Jak dbać o kamień?

Właściwa pielęgnacja kamienia i marmuru opiera się przede wszystkim na zastosowaniu odpowiednich środków. Najlepszym rozwiązaniem jest korzystanie z produktów oferowanych przez producentów specjalizujących się w tej dziedzinie, takich jak https://www.e-akemi.com. Jest to o tyle dobry pomysł, że w jednym miejscu znajdziemy wszystko, co jest nam potrzebne a dzięki temu zaoszczędzimy czas, który musielibyśmy poświęcić na przeszukiwanie kolejnych sklepów.

Zanim jednak zabierzemy się za czyszczenie, powinniśmy zapoznać się z podstawowymi zasadami, dzięki czemu unikniemy uszkodzenia powierzchni przy jednoczesnym dokładnym usunięciu zanieczyszczeń. W tym celu warto zasięgnąć porady ekspertów  lub zajrzeć na fora internetowe, gdzie znajdziemy opinie innych użytkowników.

Oprócz czyszczenia, bardzo ważnym elementem pielęgnacji kamienia jest jego impregnacja. Aby właściwie jej dokonać, należy użyć specjalnych preparatów. To właśnie dzięki nim materiał będzie dobrze się prezentował, ale przede wszystkim będzie odporny na uszkodzenia oraz działanie szkodliwych czynników atmosferycznych.

Jak wybrać impregnat do kamienia?

Pierwszym kryterium, które powinniśmy brać pod uwagę, jest miejsce zastosowania kamienia. Impregnaty przeznaczone do kamienia wewnątrz budynku będą posiadały nieco inne właściwości, niż te do stosowania na zewnątrz. Możemy również zdecydować się na preparat uniwersalny, który sprawdzi się w obu miejscach. Producenci produktów do impregnacji jak na przykład https://www.e-akemi.com/impregnaty-do-kamienia-c-1.html, posiadają w swojej ofercie również płyny, mające dodatkowe właściwości. Szczególnie przydatne są te wzmacniające, dzięki którym kamień zyskuje większą odporność, co jest najbardziej istotne w przypadku schodów czy elewacji.

Jeśli zależy nam na tym, aby schody czy blat w kuchni wykonane z marmuru prezentowały się przede wszystkim atrakcyjnie wizualnie, warto zdecydować się na preparat nadający efekt mokrego kamienia. Dzięki jego specjalnym właściwościom kolor materiału jest dodatkowo pogłębiony i ożywiony, nie matowieje i nawet po kilku latach świetnie się prezentuje.

Być może niektórym kamień kojarzy się z materiałem, który jest trudny i drogi w pielęgnacji. Okazuje się jednak, że dobierając odpowiednie preparaty jesteśmy w stanie solidnie zabezpieczyć takie elementy jak schody czy elewacje na bardzo długi czas. Warto jednak postawić na sprawdzonego producenta, który w swojej ofercie posiada szeroką gamę produktów odpowiednich dla każdego rodzaju kamienia.

CATEGORIES
Share This

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (0 )