Czy warto postawić na eleganckie drewniane podłogi?

Czy warto postawić na eleganckie drewniane podłogi?

Urządzanie nowego mieszkania lub remont generalny zawsze wiąże się z nieodłącznym dylematem – jaki rodzaj powierzchni zastosować na naszych podłogach? Obecnie na rynku dostępnych jest niezliczona liczba rozwiązań, od płytek, przez modne wykładziny aż po inne nawierzchnie wykonane z tworzyw sztucznych. Bez względu jednak na panujące obecnie trendy, zawsze pierwszy wybór idzie w stronę podłogi drewnianej. Jakie są zalety związane z drewnianą podłogą? Czy podłoga drewniana to rozwiązanie krótkoterminowe? Co lepiej wybrać – drewniane panele czy elegancki parkiet?

Podłoga drewniana czy panele?

Wśród najpopularniejszych sposobów na pokrycie naszych podłóg drewnem zalicza się zarówno drewniane podłogi wykonane z litej deski, ale również łatwo dostępne i stosunkowo tanie panele. Panele, czyli deski warstwowe, w skład których wchodzą dwie, a czasem nawet trzy warstwy materiału mogą ze względu na swoją cenę i funkcjonalność przybrać kształt paneli drewnianych, laminowanych lub paneli winylowych, które poprzez swoją wodoodporność idealnie nadają się do takich pomieszczeń jak kuchnia oraz łazienka. Obecnie częściej wykorzystuje się panele, głównie ze względu na swoją cenę, jednak warto pamiętać, że panele w zdecydowanej większości wykonywane są z materiału drewnopodobnego. Jeżeli zależy nam na prawdziwym i eleganckim drewnie, powinniśmy postawić na rozwiązanie, jakim jest prawdziwy drewniany parkiet.

Zalety związane  wykorzystaniem podłóg drewnianych w swoim wnętrzu

Wybierając podłogę do domu, powinniśmy kierować się zaletami danego rozwiązania, a nie ulega wątpliwości, że drewniana podłoga posiada szereg zalet. Do ich najważniejszych zaliczyć można uniwersalność rozwiązania. Drewniana podłoga doskonale nada się do każdego rodzaju pomieszczeń i do wszystkich znanych aranżacji. W zależności od naszych preferencji możemy zdecydować się na eleganckie wykonanie naszej podłogi lub rozwiązanie bardziej loftowe, co zapewni nam surowe drewno. Bez względu jednak na wybraną aranżację możemy być pewni tego, że nasze pomieszczenia będą wyglądały naturalnie. Innymi, równie ważnymi zaletami jest bardzo dobra izolacja, co sprawia iż położenie litej deski zapobiegnie zarówno łatwemu przewodzeniu ciepła, jak i hałasu. Podłogi drewniane Gdynia zapewniają też antystatyczne podłoże, które w doskonały sposób eliminuje ryzyko powstawania jakichkolwiek alergenów.

Drewniane podłogi – rozwiązanie na wiele lat

Drewniane podłogi to inwestycja na wiele lat. Dzięki wykorzystaniu podłogi drewnianej Gdańsk mamy gwarancję ogromnej trwałości materiału. Tego typu nawierzchnie o wiele lepiej radzi sobie z wilgocią i dużym obciążeniem aniżeli panele. Co więcej, nawet jeżeli na przestrzeni lat podłoga zostanie mocno zużyta, istnieje bardzo łatwy sposób na wykonanie skutecznej renowacji naszej drewnianej podłogi, co sprawi, iż po kilku zabiegach będzie ona wyglądała ponownie jak nowa. W celu wybrania idealnej podłogi warto znaleźć wymarzoną nawierzchnie na stronie https://decolan.pl, gdzie na podstronie https://decolan.pl/podlogi-drewniane,22,pl.html dostępnych jest szereg ciekawych rozwiązań.

CATEGORIES
Share This

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (0 )