Czym odznaczają się drewniane żaluzje?

Czym odznaczają się drewniane żaluzje?

Drewniane żaluzje już od pewnego czasu zdobią okna w wielu polskich domach. Docenić warto fakt, że odznaczają się eleganckim designem i trwałością. Modele tego typu z pewnością wprowadzą w naszym domu atmosferę przytulności i ciepła. Zapewniają swobodne regulowanie natężenia światła, jakie dostaje się do środka. Nie zapominajmy o tym, że rynek zapewnia wiele propozycji. Liczne kolory sprawiają, że dopasujemy żaluzje do danego stylu w naszym domu. Czym odznaczają się żaluzje drewniane? Dlaczego warto je wybrać? Jakie zalety powinniśmy poznać?

Wyjątkowe żaluzje drewniane

W pomieszczeniach często królują produkty wykonane z drewna. Już od wieków architekci sięgają po takie rozwiązania. We wnętrzarskich trendach sprawdzą się żaluzje drewniane, które dobierzemy do stylu nowoczesnego, rustykalnego, czy też klasycznego. Ich funkcje wiąże się z ochroną wnętrza przed nadmiernym słońcem. Ogromnym atutem takich żaluzji jest bogaty wybór kolorystyczny.

Postawić można na żaluzje białe, szare, brązowe, czy też czarne. Proces wyboru wymaga tego, aby wziąć pod uwagę wielkość pomieszczenia. Ciemniejsze kolory mogą dodawać przytulności, a jaśniejsze optycznie powiększają otoczenie. Nie bez znaczenia jest fakt, że modele ciemne pochłaniają część promieni, jednocześnie ograniczając ilość światła we wnętrzu.

Liczne możliwości

W trakcie wyboru drewnianych żaluzji, trzeba pamiętać o gatunkach drewna. Poszczególne rodzaje wyróżniają się danymi kolorami, fakturami i właściwościami. Odpowiednie dobranie sprawi, że żaluzje drewniane będą nam służyć przez wiele lat, zachowując design i funkcjonalność. Co jeszcze jest ważne? Klienci zwracają uwagę na szerokość lamel.

Drewniane wersje są dostępne w kilku szerokościach, a decyzja zależy od gustu i wielkości okna. Na dużym oknie można zamontować szersze modele. Prawidłowy montaż ma wpływ na wygodę użytkowania i wygląd okna. Drewniane żaluzje można zamontować do ściany, sufitu lub w świetle szyby.

Modne żaluzje drewniane

Żaluzje drewniane (np. jak te z oferty sklepu Winrol – https://www.winrol.com.pl/produkt/zaluzje-drewniane/) cieszą oczy domowników i gości. To modny dodatek do wielu wnętrz, który zazwyczaj stosujemy w salonie, biurze, jadalni lub sypialni. Co ciekawe, żaluzjami sterujemy elektrycznie lub ręcznie, zgodnie z wybranym rozwiązaniem. Pamiętajmy o tym, że wybór rodzaju sterowania ma także wpływ na szerokość lamel żaluzji. Te mniejsze szerokości doskonale poradzą sobie z ręcznym sterowaniem – za pomocą łańcuszka lub sznurka.

Przy większych propozycjach warto dobrać elektryczne sterowanie, które ma za zadanie ułatwiać podnoszenie i obracanie lamelami. Na rynku znajdziemy także żaluzje sterowane z użyciem bezinwazyjnego zasilania bateryjnego. W takiej sytuacji sterowanie odbywa się grupowo z użyciem telefonu lub pilota, czy też pojedynczo.

Niezawodne żaluzje z drewna to gustowny dodatek do wielu wnętrz. Osłony mają za zadanie dawać nam prywatność, ograniczać ilość światła we wnętrzu i podkreślać charakter otoczenia. Tak szeroka oferta na rynku sprawia, że każdy dobierze idealne żaluzje drewniane do swojego domu.

Autor: Sarmata (wszelkie prawa zastrzeżone)

CATEGORIES
Share This

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (0 )