
Czym są wkręty ciesielskie?
Wkręty ciesielskie stanowią alternatywę dla śrub oraz gwoździ. Akcesoria do konstrukcji drewnianych wyróżniają się wieloma zaletami, które doceniają osoby pracujące z tym naturalnym surowcem. Znajdują zastosowanie w trakcie remontów czy budowy, mogą też łączyć i wzmacniać konkretne elementy. Poszczególne modele różnią się od siebie m.in. rozmiarami, sposobami wykończenia łba oraz trzpienia. Dzięki tej różnorodności każdy ma szansę wybrać produkt dostosowany najlepiej do jego potrzeb.
Wkręty ciesielskie do krokwi
Wkręty ciesielskie cieszą się popularnością ze względu na swoją budowę. Posiadają one ostrze zapobiegające pękaniu materiału w drewnianych konstrukcjach. Wyróżniają się wytrzymałością i wszechstronnością. Zanim zakupi się daną partię łączników, należy przeczytać specyfikację i opis produktu. Wysoka jakość charakteryzuje zarówno modele przeznaczone do konstrukcji z desek, jak i do tych z płyt. W przypadku wątpliwości warto skonsultować się z pracownikami sklepu, w którym dokonuje się zakupu. Postara się on doradzić w wyborze najlepszego produktu, a klient zyska szansę na sprawne przeprowadzenie niezbędnych prac i zadbanie o ich najwyższą jakość.
Wkręty ciesielskie do drewna
Można wyróżnić dwa podstawowe typy wkrętów ciesielskich – z łbem stożkowym i podkładkowym. Łączy je materiał wykonania, którym jest stal niskowęglowa ocynkowana galwanicznie. Posiadają specjalną woskową powłokę przyspieszającą proces montażu. Będzie to szczególnie znaczące dla osób, które wykorzystują w pracy elektronarzędzia akumulatorowe. Opisywana powłoka umożliwia zamontowanie większej liczby łączników na jednym ładowaniu akumulatora. Wkręty z łbem stożkowym nadają się do wykorzystania w przypadku konieczności łączenia drewnianych elementów wykończeniowych, płyt drewnopochodnych czy akcesoriów meblowych. Te z łbem podkładkowym sprawdzają się chociażby przy więźbach dachowych – zapewniają dokładną regulację i sporą siłę docisku.
Wkręty ciesielskie talerzykowe
Poza opisanymi już modelami wkrętów ciesielskich można wyróżnić też te talerzykowe. Poszczególne produkty różnią się od siebie rozmiarami. Znajdują zastosowanie przy mocowaniu konstrukcji więźby dachowej, elementów drewnianych, płyt wiórowych, OSB czy części z PVC. W większości produkowane są ze stali ocynkowanej galwanicznie. Przekłada się to na ich dużą wytrzymałość.
Wkręty ciesielskie 8×280 i 8×260
Wkręty ciesielskie o średnicy 8 mm i długości 280 mm wyróżniają się obecnością woskowej powłoki, która wpływa na zmniejszenie momentu siły potrzebnej do zagłębienia elementu w podłożu. Praca z wykorzystaniem narzędzi zasilanych akumulatorem stanie się łatwiejsza. Tego typu wkręty są wyposażone w silne karby tnące, które przecinają włókna struktury drewna. Przekłada się to na prostszy montaż. Inne produkty to wkręty o średnicy 8 mm i długości 260 mm. Wymienione elementy można zakupić np. w opakowaniach po 100 sztuk, by w komfortowy sposób skompletować niezbędny zestaw do prac różnego rodzaju.