Dezynfekcja Kielce – jakie są jej rodzaje?

Dezynfekcja Kielce – jakie są jej rodzaje?

Po wybuchu pandemii COVID-19 pojęcie dezynfekcji stało się bardzo popularne. Powszechnie zaczęto dezynfekować powierzchnie i przestrzenie. Jednak nie każdy zdaje sobie sprawę, że odkażanie może przybierać różnorodne formy. W jaki sposób wykonuje się dezynfekcję w Kielcach? Sprawdźmy!

Jakie są rodzaje dezynfekcji?

Jeśli chodzi o dezynfekcję, to jej rodzaje, które można wyróżnić to odkażanie fizyczne i chemiczne. W pierwszym przypadku mówimy o takich metodach, jak np. wykorzystanie promieni UV czy pary wodnej, a także ozonowania. Obecnie dezynfekcja mieszkania czy też innych przestrzeni najczęściej wykonywana jest właśnie w ten sposób. 

Druga kategoria to dezynfekcja chemiczna. Jest to odkażanie wykorzystujące środki dezynfekujące w postaci rozmaitych substancji. Stosuje się głównie płyny, takie jak alkohole, kwasy, zasady, utleniacze i wiele innych. Taką usługę dezynfekcji w Kielcach świadczy między innymi firma Patron Pest.

Wybór metody dezynfekcji w Kielcach powinien zawsze należeć do fachowców. Wynika to z tego, że środki do dezynfekcji muszą być dopasowane do potrzeb, aby zadziałały w pełni skutecznie. Konieczne jest również poprawne zastosowanie danej metody. To istotne zarówno ze względu na skuteczność, jak i bezpieczeństwo zabiegu.

Dezynfekcja w Kielcach, czyli ozonowanie

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, dzisiaj dezynfekcja w Kielcach to przede wszystkim ozonowanie. Rzecz jasna wciąż stosuje się rozmaite środki dezynfekujące, ale to właśnie ozon wiedzie prym. Dlaczego?

Niewątpliwie za sukces ozonowania odpowiada jego skuteczność. Zabieg ten zwalcza większość drobnoustrojów. Ponadto ozonowanie jest bardzo wszechstronne. Pozwala nie tylko usunąć drobnoustroje, ale też przykre zapachy. Działa niejako odświeżająco, pozostawiając po sobie przyjemny zapach.

Ozonowanie to zabieg polegający na emisji ozonu na powierzchnię lub w powietrze. Cząsteczka ozonu posiada nieocenioną zdolność łączenia się z innymi pierwiastkami, co — w pewnym uproszczeniu — prowadzi do neutralizacji szkodliwych substancji.

Ile kosztuje dezynfekcja mieszkania?

Zastanawiasz się, ile kosztuje dezynfekcja mieszkania. Jest to jednak pytanie tak ogólne, że nie sposób podać konkretnej kwoty. Otóż jak już wspomniano, dezynfekcja w Kielcach może być przeprowadzona na jeden z wielu sposobów. Wybór metody w dużej mierze determinuje koszty.

Zdarza się, że dezynfekcja mieszkania wymaga zastosowania kilku różnych metod. Tak jest choćby w przypadku dezynfekcji przeprowadzanej w ramach sprzątania po zgonie. W takiej sytuacji zakres prac dotyczących odkażania jest bardzo duży. Tym samym poniesione koszty są wyższe. 

Warto w tym miejscu wspomnieć, że w takiej sytuacji poza dezynfekcją przeprowadza się również szereg innych prac porządkowych. Jeżeli jednak dezynfekcja jest jedynym przeprowadzanym w danej sytuacji zabiegiem i nie powoduje jej zgon, koszt okazuje się zdecydowanie mniejszy. Stawki za dezynfekcję w Kielcach wahają się w granicach od kilkudziesięciu do kilkuset złotych.

CATEGORIES
Share This

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus ( )