Doładowanie licznika przedpłatowego Energa – na czym polega i jak to zrobić?

Doładowanie licznika przedpłatowego Energa – na czym polega i jak to zrobić?

Energa to Polska firma zajmująca się zarówno wytwarzaniem, jak i dystrybucją energii elektrycznej. Sprzedaje swoje usługi niemal 3 milionom klientów na terenie kraju. Od dłuższego czasu firma posiada w swojej ofercie doładowanie licznika przedpłatowego, które jest szybkim i bezpiecznym rozwiązaniem. W kolejnych częściach tekstu powiemy o tym, jak działa ta metoda i kiedy będzie dla nas najkorzystniejsza.

Czym jest doładowanie licznika przedpłatowego Energa?

Doładowanie licznika przedpłatowego energa to prosta i szybka metoda aktywacji energii elektrycznej. Na stronie internetowej można zrobić to w bardzo prosty sposób w czterech krokach, do których znajdziemy instrukcję. Pierwszym z nich jest wybranie opcji “doładuj licznik”, następnie musimy uzupełnić numer naszej karty doładowania. Trzecim krokiem jest podanie kwoty jaką chcemy zasilić swój licznik. Na koniec wpisujemy na naszym liczniku przedpłatowym kod, który zostaje wysłany na podany przez nas adres mailowy lub numer telefonu.

Koszt założenia urządzenia pomiarowego, które będziemy zasilać odpowiednia ilością kWh jest jednorazowy. Wynosi on w zależności od wyboru urządzenia oraz ilości faz od 350 do 800 zł. Później zostaje nam tylko regularne doładowywanie naszego licznika przedpłatowego i kontrolowanie ilości kWh, które zostały nam do wykorzystania. Warto regularnie sprawdzać ilości, jakie zostały na naszym koncie, aby nie zostać bez prądu z zaskoczenia.

Zalety doładowania licznika przedpłatowego

Doładowanie licznika przedpłatowego Energa to metoda online, z której można korzystać podczas używania urządzeń mobilnych, które mamy przy sobie. Jest to rozwiązanie szybkie i wygodne dla osób, które nie mają czasu na zbędne formalności. Do doładowania wystarczy tak naprawdę dostęp do Internetu, wówczas możemy je wykonać z każdego miejsca na ziemi.

Energa doładowanie licznika to również pełna kontrola nad wydatkami na prąd. Dzięki możliwości sprawdzania wydatków możemy je regularnie kontrolować co pozwala również na zmniejszenie kosztów pozyskania energii. Zapewnia nam to świadomość wydatków jakie co miesiąc generujemy na energię elektryczną. Decydując się na doładowanie licznika przedpłatowego Energa sami decydujemy na jaki czas płacimy energię elektryczną, nie musimy również wiązać się długoterminowymi umowami, które uniemożliwiają nam zmianę dostawcy lub abonamentu w czasie trwania umowy.

Kontrola nad wydatkami na energię elektryczną oraz samodzielne dokonywanie przedpłat uwalnia nas również od możliwości zadłużenia. Za zasilanie licznika płacimy wcześniej, dlatego kiedy kończą się nasze środki musimy doładować konto ponownie, aby energia elektryczna działała. Nie ma również konkretnych godzin i dni wyznaczonych na zasilenie konta. Możemy to zrobić 24/7, w każdym dogodnym dla nas momencie. Cała procedura nie zabiera nam również czasu, jest szybka, prosta i trwa około 5 minut.

Jak wykonać doładowanie licznika przedpłatowego Energa?

Przed doładowaniem licznika przedpłatowego musimy zamówić jego montaż. Jest to jedyna rzecz jaką musimy wykonać, aby cieszyć się mobilnym korzystaniem z doładowania licznika przedpłatowego. Następnie musimy tylko doładowywać naszą kartę konkretną kwotą. Podajemy adres e-mail lub numer telefonu, na który otrzymujemy kod. Uzyskany jednorazowy 20-cyfrowy kod wpisujemy na klawiaturze licznika przedpłatowego i możemy korzystać z energii elektrycznej, dopóki nasze środki się nie skończą. Ilość dostępnych kWh wyświetla nam się na ekranie licznika. Następnie możemy ponownie doładować kwotę licznika w sposób opisany powyżej poprzez stronę internetową lub z telefonu. Jedyne co będzie nam potrzebne to dostęp do Internetu oraz urządzenie mobilne.

Istnieje kilka możliwości doładowania licznika. Jedna z nich jest właśnie formularz dostępny na stronie internetowej. Można również skorzystać z usług partnerów firmy Energa, np. BluePay. Można również założyć konto na ebok.energa.pl lub 24.energa.pl i doładowywać licznik poprzez utworzone konto indywidualne.

CATEGORIES
Share This

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (0 )