Eleganckie fotele uszaki w stylu Chesterfield – meblowy hit!

Eleganckie fotele uszaki w stylu Chesterfield – meblowy hit!

Uszaki to fotele, które można zobaczyć obecnie w wielu wnętrzach. Wspaniale sprawdzają się nie tylko w salonach, ale również w sypialniach, pokojach dziecięcych, domowych gabinetach. Wśród wielu dostępnych modeli dużym powodzeniem cieszą się obecnie fotele w stylu Chesterfield. Jak wyglądają? Do jakich wnętrz pasują? Gdzie je kupić? Sprawdź!

Czym jest styl Chesterfield?

Chesterfield to styl mebli wypoczynkowych, który wywodzi się z Anglii i jest tam nadal bardzo popularny. Obecnie meble Chesterfield znane na całym świecie, a swoją popularność zawdzięczają połączeniu prestiżowego, dystyngowanego wyglądu wraz z wyjątkowym komfortem.

Charakterystycznymi elementami mebli wypoczynkowych w stylu Chesterfield są ich podwinięte oparcia i podłokietniki oraz przeszycia – pikowania z guzikami tworzące układ rombów. Meble te wykańczane są także z użyciem drewnianych nóżek, które masywnemu meblowi nadają efektowną lekkość.

Meble Chesterfield pasują do stylów aranżacji wnętrz jak:

  • kolonialny
  • klasyczny
  • angielski
  • loft
  • glamour

W stylu Chesterfield można kupić różnorodne meble, w tym sofy, narożniki, ale również fotele. W tym wariancie można także kupić popularne fotele uszaki, które idealnie wpisują się w jego założenia.

Fotel uszak w stylu Chesterfield – jak wygląda?

Fotele uszaki to bardzo popularne meble wypoczynkowe, które już od kilku lat kupowane są chętnie do polskich salonów, sypialni i innych wnętrz. Są bardzo wygodne i dodatkowo mają atrakcyjny wygląd, który pasuje do różnych aranżacji wnętrz.

Wykonany w stylu Chesterfield fotel uszak przyciąga uwagę swoim charakterystycznym pikowaniem na oparciu oraz grubszymi, podwiniętymi podłokietnikami. Całość wykończona jest drewnianymi nóżkami.

Do obicia foteli uszaków w stylu Chesterfield stosowane są różne rodzaje materiałów. Najczęściej wybierane są welury – aksamity, które mają pluszowe wykończenie, bardzo przyjemne w dotyku i jednocześnie efektowne, ponieważ pięknie mienią się w świetle. Droższa opcja to fotel wykończony skórą – ekologiczną lub naturalną, która doskonale wpisuje się w założenia eleganckiego, angielskiego stylu wystroju wnętrz.

Wiele inspiracji dotyczących aranżacji wnętrz z użyciem foteli uszaków można znaleźć na stronie: www.mmeble.com.pl.

Gdzie kupić fotel uszak w stylu Chesterfield?

Fotele uszaki w stylu Chesterfield można zakupić obecnie w wielu sklepach. Najszersza gama dostępnych modeli czeka w sklepach internetowych, gdzie można zakupić je także w wybranym przez siebie wariancie wykończeniowym, by pasowały idealnie do aranżacji wnętrza.

CATEGORIES
Share This

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (0 )