Fotowoltaika dla domu: korzystaj z wyprodukowanego przez siebie prądu!

Fotowoltaika dla domu: korzystaj z wyprodukowanego przez siebie prądu!

Bądź niezależny od dostawców energii i wytwarzaj prąd samodzielnie! Z odpowiednio dobraną instalacją możesz pokryć w 100% swoje zapotrzebowanie na prąd i zaoszczędzić na rachunkach!

Popularność fotowoltaiki i innych odnawialnych źródeł energii spowodowana jest przede wszystkim oszczędnościami, jakie generują oraz brakiem szkodliwości dla środowiska. Coraz więcej Polaków decyduje się na produkowanie własnej energii ze względu na stale rosnące ceny prądu od dostawców. Jakie jeszcze zalety posiada fotowoltaika dla domu?

Przyjazna środowisku

Instalacja fotowoltaiczna nie emituje dwutlenku węgla, zanieczyszczeń, ani innych substancji niebezpiecznych dla ludzi, zwierząt czy roślinności. Wybierając fotowoltaikę, odchodzimy od szkodliwych sposobów pozyskiwania energii (elektrowni węglowych), które degradują naszą planetę.

Oszczędna

Instalacja fotowoltaiczna do produkcji prądu nie potrzebuje innych źródeł energii czy  surowców takich jak paliwa kopalne, wykorzystuje jedynie energię słoneczną. Odpowiednio dobrana instalacja powinna w pełni zaspokajać zapotrzebowanie energetyczne Twojego domu. Generowana nadwyżka będzie zwracana do sieci, a Ty będziesz mógł ją odebrać w dni pochmurne, gdy instalacja nie będzie mogła działać z taką efektywnością jak w dni słoneczne.

Opłacalna

Instalacja fotowoltaiczna to inwestycja, która zwraca się w ciągu ok. 10 lat. Dzięki możliwości starania się o rządowe dofinansowanie z programu Mój Prąd ten okres może ulec skróceniu nawet o kilka lat. Możesz być pewny/a, że Twoja instalacja posłuży Ci długi czas. Standardowo instalacje dostają gwarancję na 25 lat, ale ich żywotność szacowana jest na nawet 40 lat! Inwestując w fotowoltaikę, zwiększasz także wartość swojej nieruchomości.

Chcesz zainwestować w instalację fotowoltaiczną dla swojego domu? Eksperci z Maxcom Eco Energy czekają na kontakt z Twojej strony! Na podstawie kilku podstawowych informacji przedstawią najbardziej optymalne rozwiązanie dla Twoich indywidualnych potrzeb.

CATEGORIES
Share This

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (0 )