Jak transportuje się towary ciężkie?

Jak transportuje się towary ciężkie?

Jeśli popatrzymy na zdjęcia wież wiertniczych, a konkretnie tego, co kryje się pod powierzchnią wody, zobaczymy olbrzymie, sięgające setek metrów wgłąb wody konstrukcje. Rodzi się pytanie, jak zostały one stworzone – a konkretnie, jak zostały przetransportowane tam materiały, z których je zbudowano? To samo pytanie trapi naukowców zajmujących się piramidami. Odpowiedź na drugie pytanie stale się zmienia, wydaje się mglista i nie wszystkich zadowala. Odpowiedź na pierwsze jest dużo prostsza.

Transport towarów ciężkich drogami

Niektóre ciężarówki wieloosiowe są w stanie wytrzymać ciężar dobiegający nawet dwudziestu pięciu ton. Oczywiście pojazd przewożący ładunek o takiej masie musi być odpowiednio sprawdzony, kierowca zaś przeszkolony. Tą drogą przewieziemy różnego rodzaju metalowe konstrukcje, pojazdy czy sprzęty rolnicze, górnicze i budowlane, a nawet coś tak pozornie błahego jak karuzele wesołego miasteczka. Tego typu pojazd musi zostać odpowiednio oznakowany, gdyż ciężar ładunku może zagrażać bezpieczeństwu innych pojazdów na autostradach. W końcu mowa o rozpędzonej potężnej ciężarówce, która w razie wypadku przejedzie jeszcze wiele metrów, zanim wyhamuje.

Transport szynowy towarów ciężkich

Kolej służy człowiekowi od XIX wieku i chociaż wielu stawia podróż samolotem ponad podróże pociągiem, niewątpliwe przy przewożeniu ciężkich towarów na lądzie nie ma sobie ona równych. Oczywiście musimy brać pod uwagę, fakt, iż nasze pociągi z towarami ciężkimi będą uzależnione od szyn, niemniej patrząc na całość – na możliwość szybkiego przewozu towarów osiągających nawet kilkuset ton – okazuje się, że przewożenie towarów tą drogą naprawdę się opłaca. W specjalnych wagonach przewieziemy przedmioty o dużej masie skupionej, na przykład elementy wyposażenia służącego przemysłowi kopalnianemu, jak również maszyny wykorzystywane w budownictwie i w ogóle w przemyśle ciężkim. Musimy tylko brać pod uwagę kształt naszych towarów. Co jednak, jeśli przyjdzie nam transportować coś znacznie cięższego, a często i długiego, sięgającego nawet pięćdziesięciu metrów długości, jeśli nie więcej?

Transport morski

Transport morski (oraz rzeczny) zarezerwowany jest dla naprawdę wielkich i ciężkich przesyłek, o których powiemy ponadgabarytowe lub ponadnormatywne. Załadowane w specjalnie do tego przystosowanych kontenerach morskich Steelcube towary mogą być rozsyłane wpierw drogą rzeczną do portów morskich i stamtąd ruszają na pełne morze do miejsca docelowego. Transport morski jest to najlepszy, bo pozwala bezpiecznie przetransportować towary osiągające łącznie wagę niekiedy tysiąca ton. Załadowane w bezpiecznych i kompaktowych kontenerach towary mogą być stalowymi konstrukcjami, elementami elektrowni wiatrowych, zbiornikami, elementami infrastruktury na przykład mostów, wyposażenia linii produkcyjnych, hal i magazynów. Biorąc pod uwagę możliwości transportu morskiego, wydają się najlepszą opcją, szczególnie gdy wysyłamy nasze kosztowne i ciężkie towary na drugi koniec świata.

CATEGORIES
Share This

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (0 )