Jak urządzić ogród/ balkon w stylu boho?

Jak urządzić ogród/ balkon w stylu boho?

Ogród czy taras urządzone w stylu boho są miejscami magicznymi i przepełnionymi urokiem. Choć taka przestrzeń bez wątpienia jest niezwykle przyjemna dla oka, należy liczyć się z tym, że jej urządzenie może być nieco trudnym do wykonania przedsięwzięciem, wymagającym ciężkiej pracy i cierpliwości. Kluczem do perfekcyjnego urządzenia balkonu czy ogrodu w stylu boho jest umiejętne połączenie ze sobą odpowiednich kolorów, kwiatów oraz wzorów.

Skąd się wziął styl boho?

Zarówno nazwa jak i zdecydowana większość założeń stylu boho wywodzi się z popularnej w wieku XIX bohemy, czyli jednego z ówczesnych kierunków w sztuce. Zgodnie z założeniami tego stylu nie dopuszczalne są jakiekolwiek ograniczenia czy sztywne ustalanie zasad jakimi kierować się należy tworząc dzieła. Twórcy stylu boho kierowali się zasadą mówiącą, że sztuka pozwala na wszystko, zatem świadomie można bawić się w łączenia różnych elementów czerpanych nawet z bardzo odmiennych nurtów. Boho bardzo często pozwala na nadawanie przedmiotom drugiego życia, dzięki czemu znowu stają się nie tylko estetyczne, ale i użyteczne. Jest to styl doskonale sprawdzający się nie tylko we wnętrzach. Przy jego zastosowaniu można stworzyć piękny i pełen magii ogród bądź balkon będący idealnym miejscem do odpoczynku po ciężkim dniu.

Jak powinien wyglądać ogród urządzony w stylu boho?

Styl boho już od kilku dobrych lad na stałe zaczyna gościć w coraz większej ilości dziedzin. Stosowany jest już nie tylko w branży wnętrzarskiej, ale również odzieżowej i wielu innych. To bardzo specyficzny styl, dzięki któremu w każdym miejscu można stworzyć unikatowy i dopasowany do indywidualnych preferencji klimat. Boho łączy w sobie często z pozoru zupełnie nie pasujące do siebie elementy, co bez wątpienia sprawia, że jest to niezwykle wyjątkowy styl.

W przypadku stylu boho bardzo duży wpływ na ostateczny efekt wizualny będą miały zastosowane dodatki. W zależności od tego, jaki efekt zamierzamy osiągnąć warto sięgać po barwne i wzorzyste dodatki, w mniej lub bardziej intensywnej kolorystyce (zależnie od własnych preferencji). Na tarasach ogrodowych czy balkonach dobrze sprawdzają się także dodatki (np. dywaniki) będące imitacją zwierzęcej skóry (oczywiście nie są one w jakikolwiek sposób wykonywane przy zastosowaniu skór zwierzęcych). W ogrodach i na balkonach urządzonych w stylu boho nie może zabraknąć kolorowych i bardzo wygodnych poduszek – najlepiej wielokolorowych, bogato zdobionych, wykonanych z bardzo różnorodnych materiałów. W tym przypadku więcej znaczy lepiej, milej i przytulniej. W ogrodzie nie może zabraknąć dużej ilości lamp, które nie tylko nadadzą mu charakteru po zmroku, ale również będą pełniły bardzo praktyczną rolę (dzięki nim można bezpiecznie poruszać się po ogrodzie nawet późną nocą).

Jakie meble wybrać do ogrodu boho?

W ogrodach urządzonych w stylu boho najczęściej pojawiają się różnego rodzaju plecione meble, wykonane z wysokiej jakości materiałów będących imitacją wikliny. Takich mebli na ryku jest mnóstwo, a dzięki szerokim możliwościom wyboru każdy ma szansę na stworzenie swojego wymarzonego ogrodu. Poza meblami plecionymi doskonałym wyborem będą tu także meble wykonane z naturalnego drewna, podkreślające bliskość stylu boho z naturą.

Bardzo ważna roślinność

Oczywiście dodatki i meble to nie wszystko. W ogrodzie (jak i na tarasie boho) bardzo ważną rolę odgrywają przede wszystkim rośliny. Urządzając ogród w tym stylu warto stawiać na krzewy czy kwiaty wielobarwne, najlepiej kwitnące w dość wyraźnej kolorystyce. Nie ma znaczenia czy roślinność znajduje się w glebie, czy może umieszczona jest w licznych donicach. W tym stylu doskonale będą się sprawdzały nieco egzotyczne i orientalne rośliny, podkreślające wyjątkowy klimat takiego ogrodu.

CATEGORIES
Share This

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus ( )