Jak urządzić salon? Narożniki z funkcją spania, sofy i kanapy do salonu

Jak urządzić salon? Narożniki z funkcją spania, sofy i kanapy do salonu

Salon jest pomieszczeniem, które w każdym domu i mieszkaniu pełni najważniejsze funkcje. To tutaj wieczorem odpoczywamy, spędzamy czas z przyjaciółmi i rodziną, czytamy książki, czy oglądamy filmy. Salon jest pomieszczeniem, w którym każdy powinien czuć się swobodnie i bezpiecznie, dlatego bardzo duże znaczenie ma to jak zagospodarujemy przestrzeń i jaki nadamy jej charakter. Poza odpowiednim kolorem ścian, dywanami, firankami i innymi akcesoriami, w salonie stawiamy także duże meble takie jak stoliki, kanapy, czy narożniki. Jakie meble do salonu wybrać i na co zwracać uwagę podczas podejmowania decyzji zakupowych? Podpowiadamy!

Narożnik z funkcją spania do salonu

Jeśli mamy liczną rodzinę, to doskonale wiemy o tym jak bardzo ważne jest to, by dostosować wielkość kanapy do potrzeb domowników. Podczas gdy standardowe kanapy pomieszczą od dwóch do trzech osób, duże narożniki do salonu dają możliwość swobodnego wypoczynku nawet czterem lub pięciu domownikom. Dodatkowo narożnik umieszczony w kącie pokoju nie zabiera dużej ilości cennego miejsca, a bardzo praktyczna funkcja spania pozwala przetransformować mebel wypoczynkowy w wygodne łózko zaledwie w ciągu kilku sekund. Jeśli nie zależy nam na oszczędzaniu cennych metrów kwadratowych, warto rozważyć postawienie mebla na środku pokoju, zgodnie z modelem amerykańskim. Mebel staje się wtedy centrum pomieszczenia, daje także możliwość dostępu z każdej strony.

Kanapy do salonu – jaką kanapę wybrać?

Chociaż narożniki oferują więcej miejsca do siedzenia, kanapy wciąż podbijają serca wielu klientów. Nie da się ukryć, że meble te dają więcej pola do manewru jeśli chodzi o podejście estetyczne, ponieważ są nieco mniejsze oraz zwykle ich oferta w sklepach jest większa. Różnokolorowe kanapy do salonu idealnie wpasują się do każdego pomieszczenia, dopełniając jego wyglądowi i charakterowi. Żółta kanapa w salonie to coraz gorętszy trend, który obejmuje coraz więcej wnętrz. Zestawienie ciemnych, stonowanych barw pomieszczenia z jaskrawą, żółtą kanapą nadaje całości niesamowitego wyglądu, który zachwyca nie tylko gości, ale także domowników.

CATEGORIES
Share This

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus ( )