Jak wykorzystać ścianki działowe, aby wydzielić odrębny pokój lub przestrzeń funkcjonalną w mieszkaniu?

Jak wykorzystać ścianki działowe, aby wydzielić odrębny pokój lub przestrzeń funkcjonalną w mieszkaniu?

Niekiedy już patrząc na plan mieszkania przed jego zakupem widać, że w lokalu można wydzielić jeszcze jedno pomieszczenie. Czasem z kolei po latach użytkowania lokum okazuje się, że w domu przyda się dodatkowy pokoik dla dziecka lub odrębny gabinet dla osoby, która wykonuje część pracy na miejscu. W innych przypadkach ustawienie przegrody pozwala wydzielić przestrzeń funkcjonalną lub wnękę na szafę lub urządzenie AGD.

Można do tego celu wykorzystać ścianki działowe gipsowe lub g-k z odpowiednim wypełnieniem, gdy prowadzi się drobny remont. Wbrew pozorom wstawienie przegrody to szybka i prosta aranżacja wnętrza, która nie wymaga pozwolenia budowlanego, a przynosi znakomite efekty.

Ścianki działowe wydzielą dodatkową sypialnię

Gdy w dużym pokoju mamy oddzielne okna, często da się podzielić pomieszczenie tak, aby uzyskać dodatkową sypialnię. Nawet malutki, ale własny pokoik szczególnie ucieszy dziecko, które doceni odrobinę prywatności, albo nie będzie chciało dzielić większego pokoju z rodzeństwem.

Przed postawieniem ścianki gipsowej warto zaprojektować aranżację wnętrza i mebli w programie służącym do planowania pomieszczeń. Należy również pomyśleć, czy ścianka działowa będzie zawierać instalację elektryczną, konieczną do założenia kontaktu lub lampy ściennej. Trzeba również starannie dobrać położenie drzwi, tak aby maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń.

Ścianki działowe pozwolą utworzyć gabinet

Gdy jeden z domowników pracuje w domu jako freelancer, lub wykonuje u siebie cześć obowiązków służbowych, przyda mu się oddzielny gabinet. Można w tym celu stworzyć mały pokój i przeznaczyć go na domowe biuro, lub wydzielić w salonie funkcjonalną przestrzeń, która będzie osłonięta i zapewni spokój i prywatność pracownikowi.

Sprytnie ustawione ścianki działowe z płyt kartonowo-gipsowych pozwolą poprawić rozkład mieszkania i dopasować je do potrzeb pracownika biurowego. Instalacja lekkich ścianek na profilach przebiega szybko i nie wymaga dużego remontu, a znacznie poprawia komfort pracy.

Ścianka działowa wydzieli przestrzeń funkcjonalną w salonie

Nieraz duży salon służy domownikom do różnych celów. Mieści się w nim jadalnia, kąt telewizyjny, biurko z komputerem rodzinnym, legowisko psa lub kącik do zabawy dziecka. Nieraz mieszkańcy wolą zajmować się swoimi sprawami bez wystawiania się na widok reszty rodziny.

Strategicznie ustawiona ścianka działowa pozwoli utworzyć zaciszne miejsce, które pozwoli w spokoju przeglądać internet, uczyć się lub rozmawiać z kolegą. Warto zwłaszcza oddzielić zakątek poświęcony pracy intelektualnej od miejsca, gdzie gra i miga telewizor, aby zmniejszyć poziom hałasu i zakłóceń.

Właściwa aranżacja wnętrz uwzględnia ich funkcjonalność i dopasowanie do potrzeb domowników. Czasem taki prosty zabieg, jak zmiana układu mebli, dodatkowa ścianka działowa lub wydzielenie dodatkowego pokoju znacznie podniesie komfort korzystania z apartamentu.

Zanim więc zacznie się planować zakup mieszkania o większej powierzchni, warto przemyśleć przeróbki obecnego lokum. Niekiedy drobny remont lub zmiana układu mebli pozwoli znacznie zmienić układ lokalu i podnieść jego użyteczność.

CATEGORIES
Share This

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus ( )