Jaka kasa fiskalna dla jakiego biznesu?

Jaka kasa fiskalna dla jakiego biznesu?

Od stycznia 2020 roku obowiązek posiadania kasy fiskalnej został przeniesiony na większą ilość branż. Od tego czasu firmy świadczące usługi na rzecz osoby prywatnej muszą mieć to urządzenie. W poniższym artykule opisujemy, jaką wybrać kasę fiskalną pod względem zajmowanej branży.

Jak wybrać kasę fiskalną?

Przede wszystkim powinna być łatwa w obsłudze, a nauka z jej korzystania trwała krótko. Dla każdego przedsiębiorcy czas to pieniądz, więc nie warto go tracić na przeciągające się zaznajamianie ze sprzętem. Cena również jest w tym wypadku ważnym wyznacznikiem. Jest ona związana z jakością wykonania oraz obsługą kasy. Te z niższej półki cenowej mają znacznie prostszą budowę, ale kwestia ich obsługi jest znacznie bardziej skomplikowana i są bardziej podatne na różnego rodzaje awarie. Dlatego przed zakupem kasy należy wcześniej sprawdzić, ile dziennie paragonów jest wystawianych i czy dane urządzenie poradzi sobie z daną ilością. Dużą popularnością i uznaniem cieszą się kasy fiskalne z kopią elektroniczną. Co prawda jej koszt jest nieco wyższy, jednak jej eksploatacja jest znacznie tańsza. Jest też łatwa w obsłudze. Zresztą, w świetle nowych przepisów, przedsiębiorcy przysługuje prawo do zwrotu kosztów takiego zakupu. Mowa tu o zwrocie w wysokości 90% ceny każdej zakupionej kasy, lecz nie więcej niż 700 zł za jedną kasę. Zatem warto rozważyć zakup droższej na rzecz lepszego funkcjonowania. Rodzaje kas fiskalnych wymienia teberia.pl, podpowiadając, na co zwracać uwagę podczas zakupu oraz jaki model sprawdzi się w poszczególnych branżach.

Jaka kasa fiskalna do gabinetu lekarskiego?

Kasa fiskalna dla lekarza powinna odpowiadać indywidualnym potrzebom związanym z jego profilem działalności. To oczywiste, że praktyka lekarska wygląda zupełnie inaczej niż prowadzenie sklepu spożywczego. Lekarze, wybierając kasę fiskalną, powinni zwracać uwagę na jej mobilność, niską wagę oraz rozmiar, intuicyjność, integrację z terminalem płatniczym, długą żywotność akumulatora, długi czas pracy bez zasilania zewnętrznego, odporność na trudne zabrudzenia. Te cechy kasy fiskalnej sprawdzają się szczególnie podczas wizyt domowych. Sporym zainteresowaniem i uznaniem cieszy się model Elzab K10. To przenośne urządzenie z panelem dotykowym co daje możliwość dopasowania klawiszy do potrzeb lekarza. Można stosować ją również stacjonarnie, a dzięki takiej funkcjonalności możliwa jest zarówno praca wyjazdowa, jak i na miejscu. Innym polecanym modelem jest Novitus Deon E, która łatwo integruje się z dowolnym oprogramowaniem informatycznym oraz umożliwia szybki wydruk paragonu.

Kasa fiskalna dla gastronomii

W tym wypadku ważne jest to, aby kasa fiskalna mogła obsługiwać kilka paragonów jednocześnie oraz dawała możliwość dzielenia paragonów. Nie zawsze podczas składania zamówienia klienci podają od razu informacje, czy każdy będzie płacił za siebie. Dlatego ta opcja jest bardzo wygodna, gdyż można wydzielić kilka paragonów na odrębne metody płatności. Praca w gastronomii wiąże się z systemem zmianowym, stąd dobrze opcja obsługi gotówki i raport zmianowy jest bardzo przydatna. Co więcej, właściciel może w każdej chwili zweryfikować, czy dane podawane w raporcie są poprawne w sposób zdalny.

Jaka kasa fiskalna dla kosmetyczki i fryzjerki?

Specyfika tych branż sprawia, że wystrój całego wnętrza, jak i montowanych w nich urządzeń, musi mieć estetyczny wygląd. Nie inaczej sytuacja wygląda w przypadku kasy fiskalnej. Elegancka konstrukcja, utrzymana w czystości i pokazująca dbałość o najdrobniejsze detale świadczy o wysokim standardzie usług. Kasy fiskalne dla gabinetów fryzjerskich i kosmetycznych mają nieduże gabaryty i nie zajmują miejsca w trudnej do zagospodarowania przestrzeni. Wprowadzone rozwiązania poprawiają komfort pracy i sprawną obsługę klientów dzięki przyciskom funkcyjnym, prostą wymianę rolek oraz przejrzyste wyświetlacze.

CATEGORIES
Share This

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus ( )