Jaki żyrandol do salonu? Rodzaje żyrandoli oraz ich charakterystyka

Jaki żyrandol do salonu? Rodzaje żyrandoli oraz ich charakterystyka

Salon jest miejscem, które można nazwać bijącym sercem każdego domu lub mieszkania. W salonie dzieje się bardzo dużo, a samo pomszczenie w razie potrzeb może stać się salonem gier, salą kinową albo cichym azylem sprzyjającym zatapianiu się w ulubionej lekturze. To tutaj spędzamy czas z bliskimi, rodziną i przyjaciółmi wspólnie tworząc piękne chwile i wspomnienia, które pozostają w naszych głowach na wiele lat. Odpowiednie oświetlenie salonu jest kluczowe do tego, aby czuć się w nim dobrze nie tylko w ciągu dnia, ale też po zmroku. Niegasnącą popularnością od wielu lat cieszą się lampy w postaci różnorodnych żyrandoli. Jaki żyrandol do salonu wybrać i jakie są rodzaje współczesnych żyrandoli?

Nowoczesny żyrandol do salonu – lampy industrialne loft

Współcześnie w wystroju wnętrz prym wiedzie użytkowy minimalizm, który pozwala na wystrój z użyciem niewielu środków bez szkody na tym jak praktyczne jest dane wnętrze. Nowoczesne żyrandole do salonu cechuje przede wszystkim powściągliwość formy, która oczywiście nie oznacza tego, że lampa jest brzydka lub niekompletna, wręcz przeciwnie. Współczesne lampy są bardzo estetyczne i na swój sposób eleganckie. W przypadku klasycznych lamp nowoczesnych istnieje dużo większa dowolność, jeśli chodzi o pomniejsze ozdoby, jednak jeśli poszukujemy kapy, która ma dopełnić wystrojowi w stylu loftowo-industialnym powinniśmy raczej stawiać na bardzo proste kształty i materiały.

Żyrandol świecznikowy – wystrój w stylu rustykalnym i klasycznym

Pomimo swojej sugestywnej nazwy, współczesne żyrandole świecznikowe nie grożą pożarem domu lub mieszkania. Śladem starych, średniowiecznych żyrandoli, które pełniły raczej funkcję ogromnych świeczników, współczesne lampy tego typu inspirują się nieco ich archaicznym wyglądem, dodając całości finezyjnego wykończenia. Żyrandole świecznikowe świetnie dopełnią wystrojowi salonów urządzanych w stylu retro, rustykalnym oraz klasycznym. Dodatkowym atutem mogą okazać się specjalne żarówki przywodząca na myśl płomienie świec, które często zestawiane są z lampami tego typu.

CATEGORIES
Share This

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (0 )