Mobilna myjnia parowa – jakie ma zalety?

Mobilna myjnia parowa – jakie ma zalety?

Mobilna myjnia parowa jest jedną z nowocześniejszych wersji myjni bezdotykowych. Proces czyszczenia odbywa się za pomocą tłoczenia pary pod bardzo wysokim ciśnieniem w zabrudzone miejsca, zastosowanie wysokiej temperatury umożliwia usunięcie nawet najgorszych zanieczyszczeń w krótkim czasie. Dużą zaletą takiej myjni jest jej pozytywny wpływ na ekologię, ponieważ zużywa bardzo mało wody i nie generuje ścieków. Poza tym korzystając z mobilnej myjni parowej, nie ma potrzeby tracenia czasu na dojazdy, zamówiony sprzęt przyjeżdża w określone miejsce.

Zalety mobilnej myjni parowej

Mobilne myjnie parowe zyskały dużą popularność głównie dzięki swojej skuteczności i efektywności. Mycie odbywa się pod wysokim ciśnieniem, zazwyczaj jest to ciśnienie od 8 do 10 barów, temperatura pary wodnej wynosi od 80 do 120 stopni Celsjusza. W takich warunkach dochodzi do szybkiego rozpuszczania brudu, para wodna dociera również do wszystkich trudno dostępnych miejsc. Jest ona także wyjątkowo łagodna dla karoserii, nie pozostawia żadnych smug, a tym bardziej rys, co zdarza się w przypadku korzystania z tradycyjnych myjni. Tradycyjne myjnie parowe wykorzystują do mycia samochodu ponad sto litrów wody, mobilna myjnia parowa do jednorazowego mycia auta zużywa około kilku litrów wody. Dzięki temu nie są wytwarzane duże ilości ścieków. Zazwyczaj jest to od 2 do 4 litrów wody, w dodatku nie ma potrzeby wykorzystywania żadnych silnych środków chemicznych. Jest to rozwiązanie dużo bardziej ekologiczne w porównaniu do innych rodzajów myjni. Para wodna ma właściwości sterylizujące, dzięki temu jakość mycia jest wysoka, dużą zaletą jest możliwość dokładnego umycia samochodu w krótkim czasie, zajmuje to od kilku do kilkunastu minut. Jest to doskonałe rozwiązanie wpisujące się w styl życia eco, okazuje się, że prosta czynność jaką jest mycie samochodu również może być sposobem ochrony środowiska naturalnego.

Zastosowanie mobilnej myjni parowej

Mobilna myjnia parowa może być wykorzystywana w wielu branżach, między innymi w farmaceutyce, medycynie i gastronomii. Zastosowanie wysokiego ciśnienia z wykorzystaniem jednocześnie wysokiej lub niskiej temperatury pozwala na czyszczenie silników samochodów, maszyn rolniczych, tapicerek, elewacji budynków, jachtów i statków. Wykorzystanie w urządzeniach regulacji ciśnienia i podawania pod ciśnieniem suchej pary zapewnia bezpieczne czyszczenie oraz dezynfekowanie powierzchni nawet wyjątkowo delikatnych. Myjnie parowe są wykorzystywane z dobrym skutkiem do czyszczenia monitorów, wentylatorów, taśmociągów, a nawet zamrażarek i chłodni. Urządzenia mobilne są łatwe w relokacji, dzięki czemu mogą świadczyć usługi w oddalonych od siebie miejscach. Poszczególne modele różnią się między sobą takimi cechami, jak:

– masa i gabaryty,

– funkcjonalność,

– rodzaj zasilania,

Mobilne myjnie parowe mogą być zasilane energią elektryczną, są to zazwyczaj kompaktowe urządzenia o mniejszych gabarytach. Myjnie spalinowe mogą być stosowane w wielu miejscach, w których nie ma dostępu do zasilania z sieci.

Wykorzystanie mobilnej myjni parowej do czyszczenia tapicerki samochodowej znacznie skraca czas jej schnięcia, siedzenia mogą być wykorzystywane przez kierowcę od razu po upraniu. Sucha para nie jest w stanie uszkodzić układów elektronicznych, dzięki temu można ją wykorzystywać do czyszczenia zawiasów, uszczelek, a nawet silnika. Mobilna myjnia parowa może być zastosowana wszędzie tam, gdzie tradycyjne metody czyszczenia są nieskuteczne, albo jest ograniczony dostęp do wody, mogą być również formą dodatkowej dezynfekcji czyszczonych powierzchni.

CATEGORIES
Share This

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (0 )