Nabijanie klimatyzacji – czy ma wpływ na zdrowie kierowcy i pasażerów?

Nabijanie klimatyzacji – czy ma wpływ na zdrowie kierowcy i pasażerów?

Upalne dni zazwyczaj nie są łaskawe dla kierowców, zwłaszcza tych, którzy posiadają nieco starsze modele samochodów, pozbawione klimatyzacji. Dzięki urządzeniu chłodzącemu powietrze w aucie, możesz cieszyć się komfortową jazdą nawet wtedy, kiedy na ulicach panuje skwar. Jednak ważne jest także, aby pamiętać o regularnych przeglądach oraz nabijaniu klimatyzacji, jeśli chcesz, aby sprzęt działał efektywnie. Zaniedbany układ klimatyzacyjny wiąże się nie tylko z podróżą w nagrzanym aucie, ale również z konsekwencjami zdrowotnymi. Sprawdź, co może powodować zagrożenie.

Nabijanie klimatyzacji – dbaj o komfort termiczny

Skutki przegrzania mogą być opłakane. Wielokrotnie słyszy się o przypadkach, kiedy dużej szkody doznało dziecko lub zwierze, zamknięte w rozgrzanym aucie. Powinno to więc uczulić Cię na niebezpieczeństwo, jakim dla kierowców i pasażerów są upały. Ponadto gorąco pogarsza samopoczucie i obniża koncentrację, więc może być przyczyną wypadku. Regularne nabijanie klimatyzacji pomoże oddalić to zagrożenie.

Nabijanie klimatyzacji – chroń drogi oddechowe

Jeżeli nie dokonasz przeglądu klimatyzacji, nie zadbasz o nabijanie, czyszczenie i odgrzybianie, może się okazać, że zagrożone będą Twoje drogi oddechowe. Wewnątrz urządzenia rozwijają się bakterie oraz roztocza, które niestety wdychamy z powodu nieprzeczyszczonej maszyny. To może stanowić źródło problemów dla dzieci, alergików czy osób z astmą oskrzelową. Zapytaj mechanika o to, jak tego uniknąć lub zajrzyj tutaj https://bmw-slusarczyk.pl/. W renomowanym serwisie dowiesz się, jak często dokonywać przeglądu i dbać o sprawność klimatyzacji.

Nabijanie klimatyzacji – unikaj przykrego zapachu

Jest jeszcze jeden powód, dla którego warto dbać o higienę i regularne nabijanie klimatyzacji. Jeśli zaniedbasz tę kwestię, może się okazać, że z urządzenia zacznie się wydobywać nieprzyjemny zapach. Znacząco obniży to komfort jazdy i sprawi, że niechętnie będziemy wozić ze sobą znajomych, wstydząc się specyficznej woni, unoszącej się z układu klimatyzacyjnego.

CATEGORIES
Share This

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus ( )