Najlepsze wskazówki na temat stylu otwartych półek

Najlepsze wskazówki na temat stylu otwartych półek

Otwarte półki to wszechstronne, wydajne i niedrogie rozwiązanie większości problemów związanych z wystrojem domu i przechowywaniem. Ale jeśli chodzi o styl otwartych półek, większość ludzi jest rozdarta jak je ozdobić.
Z otwartymi półkami całkowicie widocznymi dla każdego, kto odwiedza Twój dom, zagracone półki mogą być koszmarem. Niezależnie od tego, czy martwisz się stylizacją otwartych półek w kuchni, czy dekorowaniem tych w swoim salonie, mamy zestaw praktycznych wskazówek i pomysłów, które mogą Ci pomóc.

Stwórz równowagę i zainteresowanie wizualne

Niezależnie od tego, z którym elementem wystroju domu zdecydujesz się zmierzyć – ważna jest równowaga. Dekorowanie otwartych półek nie jest niczym innym. Bez równowagi otwarta stylizacja półki wydaje się ciasna i zagracona.
Tworzenie równowagi polega na ukazywaniu większego efektu wizualnego. Możesz to osiągnąć, zmieniając małe elementy dekoracyjne na większe. Uzupełnij półki za pomocą elementów, które przyciągają wzrok w górę i w dół, aby uzyskać lepszy efekt wizualny. Będąc przy tym, pamiętaj o ogólnym projekcie otwartej półki, który wpłynie na twój wybór dekoru.
Najlepszym sposobem na to jest wybranie większych dekoracji, a następnie uzupełnienie ich mniejszymi, aby wypełnić przestrzeń. Nie ma absolutnie żadnych ograniczeń co do używanych elementów dekoracyjnych – oprawionych fotografii, misek, koszy, rzeźb, współczesnych wazonów, a nawet sztuki. Po prostu śmiało wybieraj.

Zasada trzech

Połączenie trzech różnych elementów dekoracyjnych może sprawić, że wystrój otwartej półki będzie bardziej atrakcyjny wizualnie. Kluczem tutaj jest gra z teksturą, designem i wymiarami.
Realizując zasadę trzech, wybieraj przedmioty, które różnią się wymiarami, takie jak dekoracyjna rama, okrągły wazon i rzeźba abstrakcyjna. Upewnij się, że wszystkie mają różne tekstury – w tym przypadku szkło i metal, ceramika i drewno. Powinny także mieć różną wysokość, aby tworzyć warstwy.
Pogrupuj elementy, aby stworzyć przestrzeń, która będzie zarówno atrakcyjna wizualnie, jak i spersonalizowana. To chyba najlepszy sposób, aby wyświetlić wszystkie pamiątki, które zbierałeś przez lata. Najlepsze jest to, że ta sztuczka nie sprawi, że twoje otwarte półki będą wyglądały na zagracone.

Powtarzanie jest dobre

Jeśli musisz udekorować więcej niż jedną otwartą półkę w tej samej przestrzeni, dobrym pomysłem jest powtarzanie elementów dekoracyjnych i akcentów. Powtarzanie zwiększa spójność wystroju półki, dzięki czemu ogólne wizualne przejście jest gładkie i harmonijne.
Ale powtarzanie może być czasem trudne. Nie chcesz, aby styl otwartych półek wyglądał ponuro i konserwatywnie. Dlatego zamiast identycznych elementów dekoracyjnych na półce skup się na powtarzaniu kolorów, faktur i wzorów (w razie potrzeby).
Na przykład, jeśli używasz wikliny, terakoty, drewna i mosiądzu, upewnij się, że te elementy powtarzają się na zestawie otwartych półek, które obecnie projektujesz.

Prostota palety kolorów

Używanie zbyt dużej ilości kolorów do stylizacji otwartych półek może zepsuć ogólny wygląd otwartych półek. Najlepiej trzymać się neutralnych odcieni – beżu, czerni, bieli, szarości – i zaakcentować je metalicznymi odcieniami złota, srebra i miedzi.
Jeśli nadal odczuwasz potrzebę dodania koloru, ogranicz się do dekorowania otwartych półek za pomocą tylko jednego dodatkowego koloru. Wybierz kolor, który dobrze komponuje się z resztą wystroju pokoju, oprócz dodania równowagi i głębi stylowi otwartej półki.
Najlepsze przedmioty do dekoracji otwartych półek

Zawsze możesz wybrać sztuczne rośliny, jeśli nie możesz zająć się żywymi, ale dodaj zieleni do swoich półek. Rośliny to szybki i prosty sposób na dodanie atrakcyjności wizualnej, ożywienia i kolorów do pomieszczeń mieszkalnych. Ponadto świetnie sprawdzają się w wystroju domu.
Wystrój domu polega na dodawaniu osobistych akcentów do twoich przestrzeni życiowych – otwarte półki wymagają tego samego. Wybierając przedmioty do wystroju otwartej półki, preferuj rzeczy, które kochasz. Może to być wszystko, pamiątka z ostatniej podróży lub obraz, który wykonałeś. Twoja półka powinna opowiadać historie o przygodzie, zabawie i osiągnięciach.

Ważny element stylizacji otwartych półek – książki i czasopisma nadają strukturze, kolorowi i osobowości wystroju półki. Nie potrzebujesz ich zbyt wiele – tylko trzy do czterech swoich ulubionych lektur i możesz z łatwością połączyć wyrafinowany wygląd swojej półki. Nie trzeba dodawać, że te czasopisma i książki będą głównym elementem wystroju regałów z otwartą półką.

Oparte ramki z cenną sztuką i fotografiami to świetny i beztroski sposób na stworzenie równowagi w stylu otwartych półek. Nie musisz się martwić nierównymi wysokościami i przestrzeniami – po prostu pokaż te skarby i pozwól im mówić. Najlepsze jest to, że możesz je zmieniać w dowolnym momencie.

Prawidłowo zaprojektowane otwarte półki mogą sprawić, że Twój pokój będzie wyglądał elegancko i efektownie. Wystarczy wyselekcjonowana kolekcja artykułów dekoracyjnych z półek i układ dekoracji, który wzbudza zainteresowanie.

CATEGORIES
Share This

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (0 )