Naturalny kamień w domu

Naturalny kamień w domu

Piaskowiec to oszałamiający kamień naturalny. Jest popularny nie tylko ze względu na swój charakterystyczny wygląd, ale od wieków jest niezawodnym materiałem. Wyjątkowa charakterystyka piaskowca może nadać każdemu domowi doskonały akcent dekoracyjny. Ze względu na jego trwałość, wielu właścicieli wybiera piaskowiec jako materiał, z którego układane są kompozycje krajobrazowe o charakterze dekoracyjnym. Wykorzystuje się go również w nowoczesnych wnętrzach np. w postaci parapetów, podłóg, mozaik.

Właściwości piaskowca sprawiają, że możesz go używać zarówno w zastosowaniach mieszkaniowych, jak i komercyjnych. To doskonały wybór, jeśli chcesz odświeżyć swój taras przy basenie, patio lub podwórko. Piaskowiec sprawi, że przygotowywany projekt nabierze ciepła i elegancji. Co ciekawe, często spotkać można się także z rzeźbami w ogrodzie wykonanymi właśnie z tego materiału.

Gdzie używać piaskowca?

Chociaż piaskowiec jest dość trwały, jest bardziej porowaty w porównaniu z granitem i innymi kamieniami naturalnymi. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę właściwości, takie jak nasiąkliwość, a także zrozumieć, gdzie produkt zostanie zainstalowany, aby uzyskać jasny obraz czy piaskowiec jest odpowiedni dla Twojego projektu. Wielu właścicieli domów i architektów krajobrazu odwiedza zakład firmowy lub stronę http://piasmar.com/, aby zorientować się w dostępnej ofercie.

Piaskowca o takiej barwie, jak piaskowiec z Długopola z gminy Międzylesie możesz użyć praktycznie wszędzie. Oprócz najbardziej typowych zastosowań, czyli podłóg i blatów kuchennych, ten kamień naturalny jest również idealny do zastosowań zewnętrznych, w tym np. do obrzeży basenów i schodów. Ponadto jest to fantastyczny wybór do wykorzystania jako płytki ścienne do prawie wszystkich pomieszczeń w domu.

Zalety korzystania z piaskowca

Naturalne piękno

Naturalne materiały mają niepowtarzalny wzór, który bardzo ładnie uwidacznia się na płytach z piaskowca. Kamień ten może przyjmować różne barwy – od białej i szarej, poprzez żółtą i jasnobrązową po zieloną, czerwoną, brunatną, a nawet czarną!

Jedyny w swoim rodzaju

Sama natura utworzyła piaskowiec. Oznacza to, że wzór i kolor, które znajdziesz we wszystkich kamieniach, są niepowtarzalne. Nie znajdziesz więc dwóch płytek, które wyglądają dokładnie tak samo. Każdy kawałek płytki z piaskowca przechodzi proces, w którym zostaje pocięty na mniejsze kawałki. Dlatego każda płytka z piaskowca Długopole jest jedynym egzemplarzem arcydzieła natury.

Wytrzymały

Chociaż piaskowiec nie może konkurować z trwałością i poziomem twardości granitu lub czarnego bazaltu, nadal jest wystarczająco mocny, aby przetrwać wiele dziesięcioleci przy odpowiedniej pielęgnacji i konserwacji. Na uwagę zasługuje fakt, że parametry i wytrzymałość piaskowca z Długopola są dużo lepsze, podobne do parametrów granitów. Co więcej, wyjątkową cechą charakterystyczną piaskowca Długopole jest to, że można go wypolerować do takiego stopnia, że odróżnienie go od marmuru sprawia nie lada problem!

CATEGORIES
Share This

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (0 )