Ocieplanie stropodachu – aż 4 dostępne metody!

Ocieplanie stropodachu – aż 4 dostępne metody!

Zastanawiasz się dlaczego Twoje rachunki za ogrzewanie zimą są tak wysokie, a latem nie możesz cieszyć się przyjemnym chłodem w swoim mieszkaniu? Ocieplanie stropodachu to najprawdopodobniej usługa której potrzebujesz. W poniższym artykule przedstawimy wszystkie dostępne metody, dzięki czemu o wiele łatwiej będzie podjąć decyzję.

1. Styropian

Zacznijmy od metody, która nie wymaga zbyt dużego omówienia. Styropian jest materiałem, który jest ciężki w dopasowaniu do szczelin w dachu, dlatego jego niska skuteczność, powoduje iż z tego rozwiązania korzysta coraz mniej osób. Skupmy się więc na bardziej jakościowych sposobach ocieplania.

2. Wełna mineralna

Jest to najpopularniejsza i wysoce skuteczna metoda na ocieplanie stropodachu. Zawdzięcza to bardzo dobrym właściwościom termoizolacyjnym, akustycznym oraz ognioodpornym. Wiele osób przekonuje również stosunkowo niska cena. Wełna mineralna jest jednak materiałem, który należy dokładnie kontrolować, ponieważ zbyt długi czas użytkowania, może doprowadzić do powstania mostków termicznych, odpowiadających za wyciek nawet 30% ciepła.

3. Pianka poliuretanowa

Jedna z dwóch obecnie najnowocześniejszych metod. Wysoce skuteczna, ze względu na sposób w jaki zostaje wprowadzona w szczeliny stropodachu. Ocieplenie stropodachu pianką poliuretanową, polega na metodzie wdmuchiwania, która gwarantuje uzupełnienie braków w nawet najbardziej trudno dostępnych miejscach.

4. Pianka z celulozy

Ocieplanie stropodachu może być ekologiczne! Dzięki piance z celulozy, możemy równie skutecznie jak za pomocą pianki poliuretanowej zapewnić sobie komfortowe warunki w mieszkaniu. Warto rozważyć wykorzystanie tej metody, ponieważ dbanie o środowisko, jest ostatnimi czasy bardzo ważne.

Ocieplanie stropodachu, to usługa, którą najlepiej jest powierzyć profesjonalistom. Ciekawą ofertę znajdziemy na stronie https://stropodachy.com.pl/. Dzięki wykorzystaniu materiałów najwyższej jakości, możemy być pewni, że ocieplenie będzie służyło nam przez wiele lat. Jedyne co musimy zrobić, to dobrać odpowiednią dla siebie metodę.

CATEGORIES
Share This

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (1 )