Podlewanie storczyków – kąpiel wodna czy podlewanie tradycyjne? Co wybrać?

Podlewanie storczyków – kąpiel wodna czy podlewanie tradycyjne? Co wybrać?

Storczyki w mieszkaniach są prawdziwie piękną i naturalną ozdobą. Jak większość roślin, należy je odpowiednio i systematycznie podlewać, by utrzymać je w jak najlepszym stanie. Jeśli chodzi o prawdziwych fanów orchidei, to często dzielą się oni na dwie grupy – zwolenników kąpieli wodnej i sympatyków tradycyjnego podlewania. Co jest dla storczyków najlepszą opcją?

Podlewanie storczyków – jak to wygląda w naturze?

Dobór odpowiedniej formy nawadniania storczyka wynika z wiedzy dotyczącej tego, jak kwestia ta przedstawia się w naturalnych warunkach rośliny. Każdy pasjonata storczyków wie, że rośliny te pobierają niezbędną do życia wodę podczas tropikalnych, intensywnych ulew. Orchidee magazynują sporo wody w korzeniach. Woda, którą podlewamy w domu orchidee powinna być letnia, tak jak deszcz w ich naturalnym środowisku. Jaka forma podlewania najlepiej odda efekt tropikalnego deszczu?

Kąpiel wodna czy zwykłe podlewanie storczyka?

Tak naprawdę na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Mając na uwadze fakt, że storczyki najlepiej jest podlewać odstaną wodą, a nie taką, która pochodzi bezpośrednio z kranu, to bardziej zasadne wydaje się przygotowanie kąpieli wodnej. Do podlewania storczyków metodą kąpieli wodnej lub podlewania tradycyjnego potrzebne nam będa akcesoria do pielęgnacji storczyków.

  • Kąpiel wodna – Dzięki kąpieli wodnej możemy zaoszczędzić sporo wody, co w dzisiejszych czasach jest dosyć istotne. Zanurzenie całej doniczki w wodzie na pewien czas pozwala dokładnie nawodnić każdy korzeń, a roślina przyswoi wszystko czego potrzebuje.
  • Podlewanie tradycyjne – Podłoże do storczyków nie magazynuje wody, stąd obawa, że nie jesteśmy w stanie nawodnić orchidei tradycyjnym podlewaniem. Nie jest to do końca prawda. Tropikalne ulewy choć obfite, wcale nie trwają szczególnie długo. Podlewając tradycyjnie jesteśmy w stanie także odwzorować efekt deszczu.

Pamiętajmy o tym, aby obserwować nasze rośliny. Na forach dotyczących pielęgnacji i podlewania storczyków znajdziemy sporo zapewnień o tym, że orchidee potrafią pięknie kwitnąć nawet po bezpośrednim podstawieniu ich pod kran. Warto jak najlepiej poznać swoje rośliny i samemu zdecydować o tym, co najlepiej im służy.

Artykuł napisany we współpracy z https://www.hemp.pl/

CATEGORIES
Share This

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (0 )