Uzdatniaj swoją wodę z kranu i ciesz się jej nieskazitelnym smakiem

Uzdatniaj swoją wodę z kranu i ciesz się jej nieskazitelnym smakiem

Być może nie byłeś prymusem na lekcjach biologii, chemii czy geografii, ale na pewno masz świadomość jak ważna jest w naszym życiu woda. Bez niej nie moglibyśmy żyć, nie umiemy magazynować jej tak jak aloes porastający najbardziej wysuszone obszary naszej planety, a bez przyjmowania napojów wytrzymamy najwyżej 7 dni. Musisz też wiedzieć, że woda, którą czerpiesz z kranu pełna jest zanieczyszczeń i bakterii, których nie widać gołym okiem.

Jak poradzić sobie z zanieczyszczoną wodą w domu?

Woda, to z jednej strony skupisko nieprzyjaznych wirusów, grzybów i toksyn, z drugiej zaś źródło minerałów: magnezu, wapnia i potasu. Niechętnie jednak sięgamy po nią do picia bezpośrednio z kranu widząc nieustannie osad, jaki zostawia na naszych naczyniach czy w czajniku, albo kiedy czujemy w niej dużą zawartość chloru. Często odrzuca nas również jej smak i zapach dlatego chętniej wybieramy wodę butelkowaną, w szklanych lub plastikowych opakowaniach wierząc, że jest zdrowsza i bardziej wartościowa.

Nie do końca jest jednak tak, że to co kupione w sklepie, z markową etykietą będzie lepszym i bardziej ekonomicznym rozwiązaniem, a na zanieczyszczenia kranówki znajdzie się całkiem sporo rozwiązań.

Filtr wody, mineralizacja i jonizacja

Aby oczyścić naszą karanową wodę i wzbogacić ją o niezbędne minerały, warto zastosować filtr wody. Filtry i wszelkiego rodzaju uzdatniacze, które czynią naszą wodę zdatną do picia, wykorzystują proces odwróconej osmozy (osmoza, to proces, który polega na przenikaniu rozpuszczalnika – wody, przez półprzezroczystą membranę, przez co czyta woda łączy się z tą brudną, pełną zanieczyszczeń). Oznacza to, że pod ciśnieniem, przez półprzezroczystą membranę, wyciskane są krystaliczne, czyste i pozbawione zanieczyszczeń krople wody. Dzięki temu kranówka jest bezpieczna i nadaje się picia oraz przygotowywania posiłków. Dodatkowo nie zawiera metali, które znacząco zmieniają jej smak, a przede wszystkim jest pozbawiona kamienia, więc wpływa korzystnie na urządzenia znajdujące się w naszym gospodarstwie domowym.

Jeżeli chcemy nie tylko oczyścić wodę (w procesie odwróconej osmozy woda zostaje pozbawiona minerałów), możemy zastosować filtry posiadające funkcje mineralizacji i jonizacji. Daje to pewność na uzyskanie wody pełnowartościowej, takiej, jaka występuje w swoim naturalnym środowisku.

CATEGORIES
Share This

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus ( )