W jaki sposób możemy powstrzymać włamywacza i jaka brama garażowa będzie bezpieczna w użytkowaniu?

W jaki sposób możemy powstrzymać włamywacza i jaka brama garażowa będzie bezpieczna w użytkowaniu?

Warto chronić swoje mienie w tym także bramę garażową – zabezpieczmy ją w profesjonalny sposób. Na początek zadajmy pytanie w jaki sposób możemy lepiej zabezpieczyć bramę garażową, aby utrudnić w ten sposób działanie włamywaczowi? Należy wiedzieć, że brama garażowa jest jednym z tych miejsc, przez które intruzi dość ochoczo włamują się do budynków – to one są często dla nich ostatecznym celem. Dlatego też warto dopilnować tego, aby była ona wyposażona w wysokiej jakości zabezpieczenia antywłamaniowe.

Co możemy wrzucić do puli takich zabezpieczeń? Będą to przede wszystkim: klamki obrotowe z ryglem, mechaniczne rygle mocowane po obydwu stronach ościeżnicy (jest to obecnie popularne, proste i skuteczne rozwiązanie), wzmocnione profile przeznaczone do modeli segmentowych (chronią przed wyważeniem rolek w prowadnicy) bądź elektromagnetyczny hamulec siłownika, który napędza bramę (chroni przed jej podważeniem). Czasy się zmieniają a technika, elektronika idą wciąż naprzód.

Obecnie bramą garażową, która daje poczucie bezpieczeństwa na możliwie najwyższym poziomie (co później rozwiniemy) jest brama dostępna w wersji smart. Co to w zasadzie oznacza? To taka zaawansowana już brama, która daje możliwość komunikowania się z użytkownikiem. Dzięki jakim urządzeniom jest to możliwe? Należy wiedzieć, że za pomocą tabletu czy telefonu w każdym momencie i z każdego miejsca na globie ziemskim sprawdzimy jej aktualny status. Jest to bardzo wygodne i ułatwiające życie rozwiązanie bowiem nie będziemy musieli na przykład zawracać z trasy jadąc do pracy czy na urlop, żeby sprawdzić, czy rzeczywiście zamknęliśmy ją po wyjeździe.

Ponadto, taka inteligentna brama pozwoli nam zdalnie wpuścić inną osobę do garażu, na przykład kuriera, aby pozostawił rzecz przeznaczoną do odbioru we wskazanym przez nas bezpiecznym miejscu, kiedy jesteśmy poza miejscem zamieszkania. Należy wiedzieć, że posiadając pełną kontrolę nad dostępem do domu, otrzymujemy wówczas wspomniane wcześniej poczucie bezpieczeństwa na możliwie najwyższym poziomie. Pamiętajmy o tym, że w zasadzie tak samo ważne jest bezpieczeństwo użytkowania bramy. Obecnie producentom narzucane są odgórnie dość rygorystyczne oraz drobiazgowe standardy, które muszą spełniać bramy.

Normy europejskie i certyfikaty dbają o to, aby produkty sprzedawane na wolnym rynku były bezpieczne dla ich użytkowników. Pozytywne jest to, że część producentów wychodzi nawet ponad te standardy, oferując szereg nowatorskich rozwiązań, na przykład są to: zabezpieczenia elementów mechanicznych czy system czujników optycznych. Warto też dodać istotną informację – kiedy będziemy dokonywać wyboru bramy z napędem (napęd najkorzystniej jest zamówić wraz z bramą i usługą montażu), zwróćmy wówczas uwagę na to, czy jest ona certyfikowana jako brama automatyczna, a nie ręczna doposażona w automat.

Co daje taki certyfikat? Należy wiedzieć, że wyłącznie taki certyfikat da nam pewność, że brama będzie we właściwy sposób przebadana i w efekcie przystosowana do maksymalnie samodzielnej pracy.

CATEGORIES
Share This

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus ( )