Odporna na uszkodzenia wanna żeliwna

Odporna na uszkodzenia wanna żeliwna

Kolejną grupą wanien będą wanny żeliwne, które przede wszystkim wyróżniają się z pośród pozostałych produktów swoją trwałością i odpornością na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Jest to jedna z wanien wykonanych z mocnego surowca, który przetrwa w stanie nienaruszonym wiele lat. Zakup wanny żeliwnej z pewnością się opłaca. Dlatego że zazwyczaj decydujemy się na wanny, które maja nam posłużyć przynajmniej przez następnych kilkanaście lat. Możemy wyróżnić trzy zastosowania wanien: wykorzystywane do hydromasażu, jako alternatywa kabiny prysznicowej, poprze umieszczenia słuchawki prysznicowej na ścianie i da kąpieli. Wszystkie te trzy sposoby są wykorzystywane i cieszą się popularnością.

Poza tym wanny żeliwne są bardzo solidnie wykonane. Wadą wanny żeliwnej jest to, że przed wpuszczeniem do niej gorącej wody jest chłodna w dotyku, a poza tym ma niską dźwiękochłonność. Wanny żeliwne są jednymi z najdroższych wanien na rynku gospodarczym. Ich koszt to cztery tysiące złotych. Poza wannami wykonanymi z kamienia, są najdroższe. Dlatego wiele osób rezygnuje z jej zakupu i decyduje się na wanny akrylowe lub stalowe, które są nawet o połowę tańsze. Waga przeciętnej wanny żeliwnej równa się stu kilogramom. Jednak i w tym przypadku wanny kamienne wygrały, ponieważ ich waga wynosi 500 kilogramów.

Wanny żeliwne nie są produkowane w wielu kształtach, może jest to właśnie uwarunkowane małym zbytem, wiec producentom nie opłaca się inwestować w kolejne projekty, bądź żeliwo nie jest na tyle elastyczne, żeby tworzyć z niego abstrakcyjne modele. Poza tym wielu z nas zdawało się, że wanny żeliwne to już przeżytek, który został wyprzedzony przez inne wanny wykonane z tańszych surowców. Jednak nie do końca odeszły w zapomnienie i wracają powoli do łask. Możemy je wykorzystać na przykład do aranżacji łazienki w stylu retro. Mogą także stanowić część dekoracyjną dla tego typu łazienek.

Dzisiejsze wanny żeliwne jak wszystko zostały unowocześnione. Są bardziej przystosowane do pomieszczeń eleganckich. Dodatkowym elementem współgrającym z wanna żeliwna, w który warto się wyposażyć to armatura zaprojektowana z myślą o stylu retro. Wykończenie ścian i podług w tym samym stylu stworzy indywidualne wnętrze, które nie każdy jest w stanie skopiować. Dlatego wanny żeliwne choć maja też wady nadal są wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju.

CATEGORIES
Share This

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (0 )