Sypialnia vintage: dekoracje

Sypialnia vintage: dekoracje

Jak udekorować pokój w stylu vintage. No to pytanie w tym momencie niełatwo odpowiedzieć, bo nie ma jednej linii, które trzymają się wszyscy projektanci wnętrz. Już od kilku lat, nieprzerwanie trwa moda na ten styl i wcale nie zauważa się tendencji spadkowej, wręcz przeciwnie! Jedyne, co łączy wszystkie wnętrza w stylu vintage to starość. Czasem jest to jeden element, np. biurko, a czasami po wejściu do takiego wnętrza mamy wrażenie, że po prostu przenieśliśmy się w czasie, bo wszystko wygląda, jakgdyby było przeniesione wprost z innej epoki. Wszystko ma swoją urodę i elegancję, a każdy musi zadecydować, czego oczekuje po własnej sypialni.

Kolory

W tym akapicie nie można zbyt wiele powiedzieć. Kolory ścian i mebli muszą ze sobą współgrać. To wszystko zależy, jaki chcemy otrzymać klimat. Dla jednych będzie to przeładowane meblami, raczej ciemne mieszkanie, dla innych biel połączona z klasycznym drewnem i metalem. Grunt to zadbać o jednolitość.

Żelazo

Ogólnie metale, a w szczególności kute żelazo, to dla wielu osób wyznacznik stylu vintage. Wspaniale będą się prezentowały łóżka zrobione z tego typu materiału lub stoliki, dodatkowo pokryte szkłem. Najczęściej spotykane kolory to czarny i biały, są też na rynku dostępne produkty pozłacane lub posrebrzane (bądź po prostu wyglądające na takie), a także celowo postarzane specjalną metodą.

Postarzane meble

W temacie, jakim są postarzane meble, dotyczy to nie tylko łóżek czy elementów metalowych. Bardzo często postarza się również meble drewniane. Właściwie co do biurek, komód i szaf obserwuje się dwie tendencje. Jedni kupują stare meble, by je odnowić i nadać im nowy blask, a drudzy kupują nowe meble, prosząc wykonawcę o nadanie im charakteru postarzonego i te produkty faktycznie są np. odrapane czy odbarwione.

Oświetlenie

W sypialni projektowanej zgodnie w wyznacznikiem retro, można wykorzystać niewychodzące z mody ozdobne żyrandole. Zazwyczaj używane są w salonach, jednak w innych pomieszczeniach również można je wykorzystać. Dodatkowo nie można zapomnieć o lampkach nocnych ze specjalnymi abażurami. To wszystko nada sypialni niepowtarzalny klimat. Lampy vintage są nieustannie produkowane, czasami można trafić na takie, które przypominają lampy naftowe. To dopiero niezwykły powrót do przeszłości!

Lustro

O lustrach w sypialni nigdy nie zapominają kobiety. Dla nich jest to jeden z najważniejszych obiektów w domu. Niektórzy wybierają duże lustra w ozdobnej ramie – tu znowu można wykorzystać kute żelazo. Inni natomiast decydują się na zakup toaletki. Ten element, bez względy na to, w jakim stylu zostanie zaprojektowany, kojarzy się z dawnymi czasami, więc i stylem vintage. Toaletki dają niesamowite możliwości jeśli chodzi o makijaż – całą twarz dobrze widać z bliska, wszystkie kosmetyki są pod ręką, a do tego malujemy się na siedząco – można więc spędzić przed lustrem więcej czasu! To doskonała wiadomość dla uwielbiających też czynność. Tu jednak trzeba pomyśleć o dobrym oświetleniu. Najlepiej zainwestować w taśmy LED, dające bardzo jasne światło.

CATEGORIES
Share This

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (0 )