Problemy ze sprzedażą nieruchomości

Problemy ze sprzedażą nieruchomości

Często wystawiający uważa, że po udostępnieniu oferty sprzedażowej i wypuszczeniu nieruchomości na rynek, reszta pójdzie niejako sama. Jest to jednak dopiero początek drogi, która ma zakończyć się sprzedaży. Samo wystawienie nieruchomości już może okazać się bardziej czasochłonne niż nam się wydawało. Aby uniknąć później wielu korekt w ogłoszeniu, należy porządnie się przygotować.

W pierwszej kolejności powinniśmy zapoznać się z konkurencyjnymi ogłoszeniami. Ogłoszenia o sprzedaży nieruchomości, które są zamieszczone na portalu sprzedażowym już mogą pomóc nam w ocenie sytuacji. Spójrzmy jak wyglądają profesjonalne opisy, jakie informacje zawierają, czy są długie czy może zwięzłe. Na tej podstawie stwórzmy swój, jednak unikalny opis.

Kolejną sprawą jest poprawna wycena nieruchomości. Czasem cena, którą mamy na myśli może okazać się jedynie pobożnym życzeniem. Czasem wręcz odwrotnie! Możemy nie doceniać potencjału naszej nieruchomości. Ceny jaka powinna pojawić się na portalu ogłoszeniowym, powinna być realna, dobrze skalkulowana i porównana z bieżącymi ofertami na rynku. Wyceniając nieruchomość trzeba wziąć pod uwagę jej metraż, lokalizację, stan oraz rodzaj. Warto się też zastanowić do kogo nasza oferta powinna być skierowana.

Jeśli nasza nieruchomość to mieszkanie, komu może odpowiadać? Czy młodym ludziom, przez bliskość komunikacji miejskiej, przedszkoli i sklepów czy może emerytom, przez wzgląd na park po drugiej stronie ulicy i klub seniora. Jeśli posiadamy lokal użytkowy, na jaki interes on się nadaje. Czy w tej okolicy taki biznes może wypalić. Znajdźmy wszystkie możliwe plusy i zawrzyjmy w ogłoszeniu wszystko co tylko przyjdzie nam do głowy. Może się okazać, że dzięki temu to kupujący wpadnie na świetny pomysł i lokal sprzedamy bardzo szybko.

Co jednak jeśli nieruchomość długo „wisi” i nie ma zbyt wielkiego zainteresowania nią? Musimy niestety wrócić do początku. Sprawdzić nasz opis, sprawdzić po raz kolejny rynek nieruchomości. Może wystąpiły jakieś znaczące zmiany? Duży deweloper postawił budynek i sprzedaje lokale dużo poniżej naszej ceny? Przyczyn takiej sytuacji jest dużo. Warto też wziąć wtedy pod uwagę pomoc pośrednika. Agent nieruchomości, znający się dobrze na danym rynku, szybko będzie potrafił wyjaśnić przyczyny braku zainteresowania oraz odpowiednio dobrać działania tak aby lokal z sukcesem sprzedać.

Sprzedaż nieruchomości to nie przysłowiowa „bulka z masłem”, jednak odpowiednie przygotowanie i kroki na pewno doprowadzą do sukcesu.

CATEGORIES
Share This

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (1 )